Czy należycie dbasz o swoich rodziców?

Każdy z nas zawdzięcza coś swoim rodzicom. Jedni mniej, drudzy więcej, niektórzy prawie wszystko. Nie ma chyba osoby, która odważy się powiedzieć, że własnym rodzicom nie zawdzięcza zupełnie nic. Zazwyczaj to oni nas wychowują, przekazują wartości, dbają o nas i o nasz prawidłowy rozwój. Może więc pora im sie odwdzięczyć?

Co roku około 60 tysięcy Polaków umiera z powodu niewydolności serca. Przyczyny tego stanu rzeczy wcale nie są zakorzenione głęboko w naszym kodzie genetycznym. Częstokroć to, jak umieramy, zależy od tego, jak żyjemy. Brak aktywności fizycznej, nieodpowiednia dieta, brak czasu na relaks, nieustanny stres – to są prawdziwe przyczyny śmiercionośnych plonów, które rokrocznie zbierają problemy z sercem. Zadaj sobie pytanie: czy Twoi rodzice uprawiają sport? Czy odpowiednio się odżywiają? Może nie wiedzą, że nie przywiązywanie do tego wagi może przyczynić się do katastrofalnych skutków? Może czas, by ich uświadomić, pomóc im, odwdzięczyć się?

Czy wiesz jak uniknąć zawału? Jak zmnieszyć ryzyko chorób serca? Jak dbać o siebie żeby być zdrowym? W gruncie rzeczy to bardzo proste. Przekonaj zarówno siebie, jak i rodziców do aktywności fizycznej. Czy wiesz, że już 10 minut zwykłego spaceru dziennie może spowodować, że ryzyko zawału zmniejszy się aż o 50%? Niesamowite, prawda? Z pewnością zależy Ci na Twoich rodzicach, dlatego powiedz im to, pospaceruj z nimi. Pomóż im wdrożyć te nawyki, aby nastąpiła zmiana stylu życia, jeśli jeszcze tego nie robią. Powiedz im, że 7 godzin nocnego snu to minimum, aby organizm, mózg i serce odpowiednio się zregenerowały. Zadbaj również o siebie.

Rodzice są dla nas ważni i nic tego nie zmieni. To pierwsze osoby, z którymi mamy kontakt zaraz po urodzeniu, dlatego zadbaj o nich tak, jak oni dbali o Ciebie przez długie, długie lata. Pomyśl tylko: to tak niewiele, by uświadomić im pozytywne aspekty wprowadzeniu powyższych zmian. Powiedz im, że zależy Ci na nich. Powiedz im jak zmniejszyć ryzyko zawału, zmieniając tylko odrobinę swoje przyzwyczajenia czy dotychczasowy plan dnia. Jeśli sądzisz, że ciężko będzie im się przestawić przekonać, możesz wykorzystać do tego nasz serwis. Gramożycie.pl to usługa stworzona dla osób, które nie mogą przełamać się do wdrożenia aktywności fizycznej do swojego życia. Wirtualny trener osobisty monitoruje postępy i dopasowuje treningi do poziomu zaawansowania, celu i wyników badań użytkownika. Jest to idealna usługa dla osób, które nie mają motywacji, by samodzielnie zacząć wprowadzanie zmian, które są kluczowe dla zdrowia każdego człowieka. Może i Ty rozpoczniesz swoją przygodę ze sportem i wkroczysz na ścieżkę zdrowego życia o podwyższonej jakości? Spróbuj i przekonaj się.

Wróć do listy artykułów
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Dotacje na innowacje - Inwestujemy w waszą przyszłość.