Czy zmiana stylu życia jest konieczna?

Jeśli czytasz ten artykuł, to znaczy, że szukasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Być może właśnie chciałbyś się dowiedzieć, jak uniknąć zawału? Czy chociażby zmniejszyć ryzyko zawału?

Przeanalizujmy teraz Twoją sytuację, a dzięki temu będziesz w stanie odpowiedzieć sobie na pytanie, czy zmiana stylu życia jest konieczna?

  • Jeśli ciągle chodzisz przemęczony, zestresowany, gubisz się w natłoku spraw, nie masz czasu spokojnie zjeść, nie rozstajesz się ze swoim telefonem i laptopem/tabletem – tak, zmiana stylu życia będzie konieczna.
  • Jeśli masz wysoki poziom cholesterolu, nadciśnienie tętnicze, czy wysoki poziom cukru we krwi – tak, zmiana stylu życia będzie konieczna.
  • Jeśli palisz papierosy, objadasz się wieczorami, jesz w pośpiechu, nie zwracasz uwagi na zawartość swoich posiłków, sypiasz za krótko lub za długo, nadużywasz alkoholu - tak, zmiana stylu życia będzie konieczna.
  • Jeśli aktywność fizyczna jest dla Ciebie czarną magią, ostatni raz na spacerze byłeś kilka miesięcy temu i nie wyobrażasz sobie, że mogłoby się to zmienić - tak, zmiana stylu życia będzie konieczna.

Jeśli na którykolwiek z punktów Twoja odpowiedź brzmiała „TAK”, to znaczy, że nie jest dobrze. Nie martw się jednak, serwis Gramozycie.pl powstał po to, aby Ci pomóc. Pamiętaj, że dbając o siebie możesz uniknąć zawału, albo przynajmniej oddalić go w czasie o miesiące i lata. Nasz system został stworzony właśnie po to, aby pomóc Ci w zmianie złych nawyków krok po kroku. Od zmiany nastawienia, poprzez zmianę nawyków żywieniowych, aktywność fizyczną i regularne badania, z każdym tygodniem będziesz bliżej sukcesu. 

Wróć do listy artykułów
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Dotacje na innowacje - Inwestujemy w waszą przyszłość.