Rozrywka dla serca

Problemy z sercem dotykają coraz większą liczbę osób na całym świecie - szybkie tempo życia, brak aktywności fizycznej, zero czasu na prawdziwy relaks. Trwa ciągła pogoń za lepszym życiem, za pieniądzem - nie działa to korzystnie na stan najważniejszego dla nas organu. Jak zmniejszyć ryzyko chorób serca?

Dbałość o swoje zdrowie nie musi być - jak sądzi wiele osób - przykrym obowiązkiem. Jeśli odpowiednio to rozegramy, zmiana stylu życia może być jedną z przyjemniejszych rzeczy! Istnieje kilka popularnym zainteresowań, które dodatkowo przyniosą korzyści dla Twojego serca. Co musisz robić, aby wzmocnić swoje serce?

Tańcz. Taniec to jedna z najprzyjemniejszyc form aktywności fizycznej. Powoduje produkcję endorfin, czyli hormonów szczęścia, dotlenia cały organizm, a dodatkowo bardzo odpręża, ponieważ tańcząc, zapominamy o problemach dnia codziennego. Włącz muzykę, tańcz w domu, tańcz ze znajomymi, zapisz się na kurs tańca. Twoje serce Ci za to podziękuje!

Słuchaj muzyki. Śpiewaj. Graj. Muzyka w każdej postaci działa kojąco na nerwy, uspokaja cały organizm i oddala stres. Dodatkowo, gra na instrumentach rozwija koncentrację, co korzystnie wpływa na samopoczucie. Muzyka to remedium na wszystki problemy ze stresem, dzięki niej problemy z sercem nie będą Cię dotyczyć.

Podróżuj. Stres jest jednym z głównych czynników powodujących zwiększone ryzyko chorób czy zawału serca. A doskonałm sposobem na walkę ze stresem są podróże z przyjaciółmi czy bliskimi - te dalsze, ale nawet te weekendowe. Jak zmniejszyć ryzyko chorób serca? Spakuj plecak albo walizkę i ruszaj w drogę!

Maluj. Weź do ręki pędzel, kredki, ołówek. To jeden z najlepszych sposobów na rozładowanie stresu i wyciszenie. Dodatkowo, możesz poruszyć swoją wyobraźnię i przelać emocje na papier - to z pewnością pomoże się szybciej z nimi uporać.

Gotuj. Wymyślanie nowych przepisów czy odkrywanie nieznanych smaków może być naprawdę ekscytujące. Zacznij od prostych przepisów, przechodząc powoli na wyższy poziom wtajemniczenia kucharskiego. Przyrządzone przez siebie potrawy możesz zjeść w towarzystwie przyjaciół, co jest świetną metodą relaksu.

 

Wróć do listy artykułów
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Dotacje na innowacje - Inwestujemy w waszą przyszłość.