Czy należycie dbasz o swoich rodziców?

Każdy z nas zawdzięcza coś swoim rodzicom. Jedni mniej, drudzy więcej, niektórzy prawie wszystko. Nie ma chyba osoby, która odważy się powiedzieć, że własnym rodzicom nie zawdzięcza zupełnie nic.
Czytaj więcej...

Aktywność fizyczna – klucz do zdrowego serca

Nie od dziś wiadomo, że ruch ma potężną siłę, jeżeli chodzi o utrzymywanie dobrego zdrowia. Pokazują to przeróżne badania przeprowadzane na setkach uniwersytetów na całym świecie.
Czytaj więcej...

Jak zmniejszyć ryzyko zawału? Oto 3 sprawdzone sposob..

Choroby serca są przyczyną milionów zgonów rocznie na całym świecie. Są bezlitosne, dlatego odpowiednio wcześnie powinniśmy zainteresować się tym, jak dbać o siebie żeby być zdrowym.
Czytaj więcej...

Zdrowe serce? To możliwe!

Coraz mniej się ruszamy, chociaż wydaje się to niemożliwe, bo siłownie i kluby fitness wyrastają jak grzyby po deszczu. Preferujemy siedzący tryb życia, bo jest to dla nas wygodniejsze.
Czytaj więcej...

Trening? Tylko z profesjonalnym trenerem!

Aktywność fizyczna dla niektórych staje się sposobem na życie. I bardzo dobrze, bo uprawiając sport, gwarantujemy sobie egzystencję o podwyższonej jakości, a nasze serce czuje, że znajduje sie we właściwym miejscu i jest dobrze traktowane.
Czytaj więcej...

Niech ruch będzie z Tobą!

„Ruch to zdrowie” – kto nie zna tego przysłowia? „Sport to zdrowie” – bliźniaczo podobne, dotykające tej samej kwestii, równie prawdziwe. „W zdrowym ciele, zdrowy duch” – a może ktoś nie słyszał o tym powiedzeniu?
Czytaj więcej...

Jak zmniejszyć ryzyko chorób serca?

Problemy z sercem to zmora dzisiejszych czasów. Nie przesadzę jeżeli napiszę, że aktualnie jest to niemalże plaga. Coraz mniej się ruszamy, coraz mniej aktywności fizycznej wybieramy.
Czytaj więcej...

Jak zmniejszyć ryzyko zawału serca?

Zawał serca to efekt niedostatecznego dbania o własne zdrowie i nie interesowanie się nim. Jeżeli nas dotyka, właściwie prawie całą winę możemy zrzucić na siebie, bo nikt inny nie będzie za to odpowiedzialny.
Czytaj więcej...

Jak dbać o siebie żeby być zdrowym?

Zdrowie jest bardzo ważne dla wszystkich. Skoro to czytasz, oznacza to, że również i Ty się o nie martwisz. I bardzo dobrze, bo jest nam dane tylko jedno, dlatego powinniśmy o nie dbać, i to w sposób szczególny.
Czytaj więcej...

Aktywność fizyczna i jej wpływ na zdrowie

Na skutek niewydolności serca, co roku umiera aż 60 tysięcy Polaków. Nie da się ukryć, że jest to przyczyna bardzo dużej liczby zgonów wśród naszych rodaków, jak również wśród wszystkich ludzi na Ziemi. Serce jest najważniejszym organem, dlatego powinniśmy traktować je ze szczególną troską i uwagą.
Czytaj więcej...
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Dotacje na innowacje - Inwestujemy w waszą przyszłość.